מתלבטים אם לקנות דירה חדשה מקבלן או לקנות דירה יד שנייה ולשפץ אותה

ידוע לכולם שמחירי הדירות כיום מרקיעי שחקים, בפרט באזור גוש דן, אבל  ככל שעובר הזמן בעוד אזורים מצפון ודרום אם זה אשדוד מדרום או נתניה מצפון, ועם הזמן שעובר עוד ערים צפוניות ודרומיות, מעלות את מחיר דירותיהם כך המחירים מאוד גבוהים וקשה כיום למשפחה, בפרט לזוג צעיר להתמודד עם העלויות הגבוהות.

דירה חדשה מקבלן קורצת לכל אדם, ההרגשה הטובה להיכנס לבית חדש, בית שאנחנו בחרנו בעניינים מסוימים את העיצוב והצורה שלו, בנייה חדשה ומתקדמת ועוד מעלות.

השאלה אם זה השווה את המחיר?

אם השיקולים הם קרבה לעבודה, מוסדות חינוך לילדים, סוג אוכלוסייה או קרבה להורים וכדומה ובאזור זה יש בעיקר דירות חדשות, אז כמובן הדיון הוא אחר לגמרי כיוון שיש עוד אינטרסים שמתלווים לקניית הדירה.

אולם אם השאלה היא רק לעניין מה כדאי, לקנות בית חדש על אף המחיר הגבוהה או לקנות דירה יד שנייה ולשפץ אותה, לדעתי, אפשר לחסוך בגדול ולקבל איכות חיים אף יותר גבוהה בבית שנייה.

בפרט בערים שהדירות הם יקרות, כמו באזור גוש דן וכדומה, הבדלי המחירים בין דריה יד שנייה לחדשה מקבלן יכול לעמוד על מאות אלפי שקלים, לעיתים חצי מיליון ואף יותר.

אני לא מתכוון שתקנו דירת עמיגור שקבלו העולים מחו"ל, אלא דירה נחמדה עם ממ"ד ומעלית כמובן, ועדיין הבדלי המחירים מאוד גבוהים.

כיום במחיר של 150 עד 200 אלף ₪ אפשר לעשות שיפוץ יפהפה לכל הבית, ולחיות באיכות חיים מאוד גבוהה.

לא רק זה, בדרך כלל רוב הקונים שקונים דירה חדשה מקבלן, מקבלים סטנדרט די נחמד מהקבלן, תלוי כמה הקבלן לארג' איתכם, אבל אם תרצו לשדרג לרוב הקבלן יעשה עליכם קופה מאוד יפה, ולכן הרבה נמנעים מלשדרג את הריצוף של הבית, להחליף את הטבח למטבח משודרג וכו'.

בקושי מצליחים להשיג סכום התחלתי למשכנתא ולקנות את הדירה, אז אם כבר הצלחנון לקנות את הדירה על השדרוגים הרוב כנראה יצטרכו לוותר.

אבל אם תקנו בית יד שנייה ותשפצו אותו תוכלו לשדרג אתו כפי רצונכם ועדיין לחסוך מאות אלפי שקלים, ולהרוויח איכות חיים אף  יותר גבוהה מדירה חדשה מקבלן.

אני כותב דברים כלליים, כמובן שהם משתנים מעיר לעיר ומדירה לדירה.

יש ערים בעיקר בצפון הארץ ובדרומה שהמחירים בין דירה חדשה מקבלן לדירה יד שנייה לא כל כך מהותיים ולכן ספק כמה זה כדאי.

עוד שיקול שאנחנו צריכים להפעיל הוא שבשביל שיפוץ אנחנו צריכים כסף זמין או למי שאין לקחת הלוואה שמן הסתם הריביות בה יהיו פחות אטרקטיביות מהמשכנתא.

בכל מקרה אני חשוב שהדברים צריכים להיאמר וכל אחד יעשה את השיקול שלו מה נכון ומתאים לגביו, בכל אופן, לדעתי, לרוב, אפשר בקניית דירה יד שנייה לחסוך בגדול וגם להרוויח איכות חיים בגדול.

אהבתם?שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

דירה להשכרה

כל מה שרצית לדעת לגבי חיפוש דירה להשכרה אתר נדלן המדינה מאפשר חיפוש מהיר וקל של דירה להשכרה או למכירה. האתר נועד לאפשר למחפשים למצוא את מבוקשם בקלות.

להמשך קריאה »

דירה למכירה

איך לחפש דירה למכירה בקלות, במהירות וביעילות אתר נדלן המדינה מאפשר חיפוש מהיר וקל של דירה למכירה או להשכרה. האתר נועד לאפשר למחפשים למצוא את מבוקשם בקלות. כל

להמשך קריאה »

בית פרטי למכירה

חיפוש בית פרטי למכירה או להשכרה במרכז הארץ אתר נדלן המדינה מאפשר חיפוש מהיר וקל של בית פרטי למכירה ולהשכרה. האתר נועד לאפשר למחפשים למצוא את מבוקשם בקלות

להמשך קריאה »

בית פרטי להשכרה

חיפוש בית פרטי להשכרה – מאיפה כדאי להתחיל אתר נדלן המדינה מאפשר חיפוש מהיר וקל של בית פרטי להשכרה. האתר נועד לאפשר למחפשים למצוא את מבוקשם בקלות. כל

להמשך קריאה »

שליחת תגובה